Obrázek článku Pohár rozhlasu 2017

Letos se ve třídách nižšího stupně šestiletého gymnázia sešla silná sestava atletek.

Po vítězství v okresním kole Atletického čtyřboje vyrazilo atletické družstvo dívek v pondělí 15. května na stadion ve Valašském Meziříčí znovu. Tentokrát na okresní atletické klání Poháru rozhlasu. Oproti čtyřboji, v němž je důležitá všestrannost, umožňuje tato soutěž vyniknout také atletům specialistům. Bodový výkon družstva žákyň tvoří body z šesti disciplín (60m, 800m, 4x60m, dálka, výška a koule) – dva nejlepší výkony jednotlivců v dané disciplíně a vyšší bodový zisk ze štafety, přičemž každý závodník může reprezentovat tým maximálně ve dvou disciplínách a štafetě. V jedné disciplíně může startovat pouze trojice závodníků z jednoho týmu a dvě štafety.

GFPVM v okresním kole reprezentovaly Marie Svozilová, Ema Bajčíková, Barbora Petřeková, Ester Místecká (všechny 1. E), Tereza Třetinová, Klára Nejezchlebová, Terezie Javorská a Kamila Nováková (všechny 2. E). Mezi osmi týmy holky obsadily krásné druhé místo a postoupily do krajského kola. Zvítězilo družstvo dívek ze Základní školy Hutisko-Solanec a oplatilo tak našim dívkám porážku z Atletického čtyřboje.

Krajské kolo soutěže na sebe nedalo dlouho čekat. Ve středu 17. května startoval od ZŠ Vyhlídka autobus naložený mladými sportovními nadějemi z Hutiska, Zubří a ValMezu a okolí. Krátce po půl deváté se již všichni účastníci krajského finále Poháru rozhlasu rozcvičovali na uherskohradišťském stadionu. Naše holky, ochuzené o Kamilu Novákovou, kterou ten den čekal absolventský koncert, předvedly ve slunečném počasí řadu hodnotných výkonů. Za zmínku určitě stojí 154 cm, které ve skoku vysokém překonala jak Maruška Svozilová, tak Terka Třetinová. Výborně běžely také půlkařky – Barbora Petřeková absolvovala 800m za 2:48,85 a těsně za ní doběhla Ema Bajčíková v čase 2:49, 26. V celkovém bodovém součtu z obou disciplín se mezi jednotlivci umístila Marie Svozilová na druhém místě, Tereza Třetinová skončila 8. a Klára Nejezchlebová 14.

I když holky překonaly o 308 bodů výkon z okresního kola, vybojovaly mezi osmi týmy pouze nepopulární bramborovou medaili. Bronz unikl opravdu jen o kousek – dělilo nás od něj pouhých 35 bodů. Spolucestujícím atletům ze vsetínského okresu se dařilo o malinko lépe – ZŠ Vyhlídka získala v kategorii mladších chlapců i dívek bronz, starší dívky z Hutiska obsadily stříbrnou pozici a mladší kluci ze Zubří svou kategorii vyhráli.

Kompletní výsledky najdete na webových stránkách Českého atletického svazu.

Děkujeme holkám za reprezentaci školy a všem blahopřejeme k dosaženým výkonům.

Mgr. Markéta Heřmanová a Mgr. Monika Hlosková

Fotografie (11)
Přiložené soubory (2)
Název a typ souboru
Dokument PDF Výsledky okresního kola Poháru rozhlasu kategorie starších žákyň okresu Vsetín, 15. 5. 2017, celkové výseldky.pdf
Dokument PDF
36.3 kB
Dokument PDF Výsledky okresního kola Poháru rozhlasu kategorie starších žákyň okresu Vsetín, 15. 5. 2017, VM.pdf