Obrázek článku Úspěch atletů

V úterý 7. 5. 2024 se uskutečnilo okresní kolo Poháru rozhlasu v atletice. Tradičně se soutěžilo v běžeckých disciplínách, skoku do výšky a dálky a ve vrhu koulí. Divácky atraktivní a hlavně nepředvídatelné jsou štafety na 4 x 60 m. Ta se stala osudnou první štafetě děvčat, která na první předávce upustila štafetový kolík. Ale to je sport.

Všichni naši reprezentanti se snažili o co nejlepší výkony, někteří sbírali první závodní zkušenosti.

Po konečných součtech bodů se z vítězství radovalo družstvo chlapců, které postupuje do krajského kola ve Zlíně. Nejvíce bodů ze všech chlapců měl Kryštof Němejc – 1692, následován Vaškem Svozilem s 1267 body. Celkově družstvo chlapců získalo 5900 bodů před ZŠ Šafaříkovou a ZŠ Hutiskem-Solancem.

Děvčata obsadila 4. místo se ziskem 4888 bodů. Dosáhla výborných výsledků ve skoku do dálky – zvítězila Katka Hendrychová výkonem 4,62 m, ve sprintu Ellen Matušincová skončila třetí výkonem 8.6 s, Ema Ryšková  vyhrála 800 m výkonem 2:36.9, Adéla Scholzová výkonem 9.08 m obsadila druhé místo ve vrhu koulí.

Soupiska dívek: 2. E - Kateřina Hendrychová, Laura Bečičková, Kamila Zdráhalová, Tea Rázlová, Kristýna Staňková, Adéla Scholzová, 1. E – Ema Ryšková, Ellen Matušincová, Karolína Macíčková.

Soupiska chlapců: 2. E – Kryštof Němejc, Václav Svozil, David Januš, Jan Pospíšil, Matěj Triebenekl, Tomáš Chudárek, 1. E – Václav Vanduch, Jan Mašek, Štěpán Kapitán.

Všem borcům gratulujeme a přejeme hodně sil a trochu i sportovního štěstí v krajském finále.